Czym piłować paznokcie? Jak dobrać pilniczek?

 

Paznokcie są wrażliwe na urazy. Do wyprofilowania i pilnikowania używaj narzędzi dobrze dobranych do Twojego rodzaju płytki.

POSZUKAJ PILNICZKA, który nie zaszkodzi paznokciom i pozwoli ci
na osiągnięcie najlepiej prezentującego się kształtu:

metalowy – raczej tylko do mocnych, twardych paznokci.
Opiłki na jego powierzchni bywają bardzo ostre i mogą powodować rozwarstwianie się płytki i strzępić jej brzegi. Zaletą tego pilnika jest trwałość – posłuży latami, łatwo go dezynfekować (wystarczy umyć pod bieżącą wodą), nada się też do ścierania zrogowaciałej skóry z pięt i palców stóp oraz profilowania grubych z natury paznokci;

papierowy – miewa różne ziarnistości powierzchni zależnie od zastosowanych opiłków (drewniane, metalowe, krzemowe). Najlepiej wybrać taki, który ma dwie różne powierzchnie. Jednej używaj do skracania długości paznokcia, drugiej do polerowania brzegów płytki. Papierowy pilniczek nie jest zbyt trwały;

szklany – z odpornego na uszkodzenia hartowanego szkła, może służyć wiele lat. Delikatna powierzchnia ścierna (wytrawiana kwasem lub piaskowana)
gwarantuje bezpieczeństwo paznokciom. Pilniczek łatwo utrzymać w czystości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Jak ostrzyć – temperować kredki?

 

Przede wszystkim warto zainwestować w temperówkę kosmetyczną (ok. 5-10 zł). Ma nożyki lepiej przystosowane do miękkich kredek, zazwyczaj nadaje się też do ostrzenia ołówków dwóch grubości. Łamliwe, rozmazujące się kredki przed ostrzeniem warto włożyć na kilka minut do zamrażarki – gdy ich rdzenie trochę się schłodzą, staną się twardsze, odporniejsze na łamanie i przestaną się mazać.

Jeśli jednak temperowanie sprawia nadal kłopoty i zabiera cenny czas który przeznaczasz na makijaż warto zainteresować się kredką automatyczną do oczu, lub jeśli chodzi o podkreślenie ust automatyczną kredką do ust

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)

Czy zalotka niszczy rzęsy? Jak stosować zalotkę?

 

To urządzenie tylko chwilowo (na mniej więcej kilka godzin) odkształca rzęsy, nie wpływając na ich naturalną wewnętrzną strukturę. Zalotka na pewno nie wyrządzi żadnych
szkód, jeśli użyjemy jej jak należy. Lusterko ustawiamy tak, by patrzeć na twarz lekko w dół – łatwiej wtedy złapać rzęsy na całej długości i jak najbliżej nasad. Zaciskamy zalotkę przez ok. 10 sekund, następnie przesuwa my ją nieco wyżej i znów zaciskamy Włoski podwinięte w ten sposób będą wyglądały naturalnie. Następnie nakładamy tusz do rzęs. Dobrze jest zrobić to jak najszybciej, wtedy tusz utrwali ich kształt.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)

Szminka do ust – historia

 

Kobiety malują usta od co najmniej pięciu tysiącleci. Najwcześniejsze ślady szminki pochodzą z Mezopotamii sprzed 3000,. p.n.e. Robiona była ona wówczas z potłuczonych kamieni półszlachetnych i nakładana nie tylko na usta, ale i na powieki. Kleopatra, faraon Egiptu (69-30 r. p.n.e.), używała karminowego barwnika pozyskiwanego z pewnego gatunku chrząszczy.
Niektóre formuły szminek mogły powodować poważne zatrucia czy nawet śmierć, jak na przykład egipski specyfik z 1400 r.p.n.e w którym wykorzystano czerwony barwnik wyekstrahowany z wodorostów, zmieszany z jodyną i toksycznym bromem. W 1915r. Maurice Levy wymyślił nowoczesną szminkę w postaci wysuwane sztyftu. Miał 5cm długości, a wydobywało się go za pomocą dźwigienki w obudowie. Później Levy stworzył mechanizm wysuwający szminkę po przekręceniu. Takie rozwiązanie stosowane jest dzisiaj.
Szminka w nowej i wygodnej formie przyjęła się wśród kobiet w Europie i Ameryce na początku xx w. Jej stosowanie rozpropagowały gwiazdy filmowe a sam produkt pozwalał za niewielkie pieniądze Poczuć się luksusowo w trudnym i ponurym okresie wojen i kryzysu gospodarczeoo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)